AKDENİZDE HERHANGİ BİR YERDE

UWAW ( UnderWaterArtWorks) ekibi bu kez farklı bir tema etrafında toplanıyor. Çeşitli nedenlerle yerlerinden edildikten sonra daha iyi bir yaşam umudu ile Akdeniz’i geçmeye çalışırken yitirilen canlara dikkat çekmek için bir araya geliyor.

Ortak üretimleri olan videoda deniz tabanından yükselen yüzlerce baloncuk Akdeniz’i geçerken canlarını yitiren mültecilerin son nefeslerini, haykırışlarını, isyanlarını temsil ediyor.

Deniz çayırlarının arasına tutturulmuş, yukarı/deniz yüzeyine çıkmaya çalışan, dip akıntıları ile salınan cam balon öbekleri, deniz dibinde kaybolan canların tutunmaya çalıştıkları yaşama vurgu yapıyor.

Sergi, adından da tahmin edileceği üzere Akdeniz’de bilinmeyen bir yerde açıldı. Açılışı yapılmadığı gibi ziyaret de edilemeyecek. Eserler Akdeniz’de adlarını, kimliklerini, yerlerini, yurtlarını yitirmiş cansız bedenlere ithafen bilinmeyen bir tarihe kadar duracak…

Nezir İçgören

Lorem ipsum dolor sit ameteur etur ser scing creamer elit. Maec terem bier kem terdum, ipsum dolor sit ameteur etur ser scing kasak.
2022 - Bu site Tamer Ayta tarafından ❤️ ile yapılmıştır.